3.Uluslararası Hayvan Besleme Kongresi 17-20 Kasım 2022, Titanic Beach Lara-Antalya’da Yapılacaktır

3.Uluslararası Hayvan Besleme Kongresi 17-20 Kasım 2022, Titanic Beach Lara-Antalya’da Yapılacaktır

Değerli Meslektaşlarımız,

Hayvan Besleme Bilim Derneği Yönetim Kurulu adına sizleri 17-20 Kasım 2022 tarihleri arasında, Antalya’da Titanic Beach Lara otelde düzenlenecek 3. Uluslararası Hayvan Besleme Kongresi’ne (3. UHBK) davet etmekten kıvanç duyarız.

HBBD (http://www.hayvanbesleme.org.tr) olarak ilk iki kongrede olduğu gibi bu kez de Üniversite–Sanayi işbirliği kapsamında bilgi ve teknolojinin geliştirilmesi, paylaşılması ile yaratacağı katma değerden evrensel bilim ve ülke ekonomisi adına yararlanılması amacıyla yurt dışından bilim insanlarının katılımı ile uluslararası nitelikteki kongremizi bir adım daha ileri taşımayı hedefliyoruz.

Bu niyetle yola çıkarken, 3.UHBK kapsamında yemler, hayvan besleme ve yem teknolojileri alanlarında uzmanlaşan siz değerli üyelerimizi, akademik çevrelerden, bakanlıktan, yem ve hayvancılık sektörlerinden olmak üzere aşağıdaki konuları ele alan sözlü veya poster bildiriler ile bu kongreye katkı yapmaya davet ediyoruz.

3. UHBK’de buluşmak üzere sevgi ve saygılarımızı sunarız.


Prof. Dr. Şakir Doğan TUNCER
Kongre Başkanı HBBD

Prof. Dr. Nizamettin ŞENKÖYLÜ
Yönetim Kurulu Başkanı

KONGRE KONULARI

 1. Büyükbaş Hayvan Besleme
 2. Küçükbaş Hayvan Besleme
 3. Kanatlı Hayvan Besleme
 4. Yemler
 5. Yem Katkıları
 6. Yem Teknolojisi
 7. Diğer Çiftlik Hayvanlarının Beslenmesi
 8. Pet Hayvanların Beslenmesi

GENEL BİLGİLER

1- Kongre Yeri ve Tarihi
3. Uluslararası Hayvan Besleme Bilim Kongresi 17-20 Kasım 2022 tarihleri arasında TITANIC BEACH LARA – Antalya (https://www.titanic.com.tr/tr/titanic-beach-lara)’da yapılacaktır.

Konum: Lara mevkiinde, Antalya Havalimanı’na 10 km ve Antalya şehir merkezine 12 km mesafededir.
Titanic Beach Lara otelde “Her Şey Dahil” konseptinde, derneğimize özel indirimle sağlanan
fiyatlarla gerçekleştirilecektir.
2- Kongreye Katılım, Kongre Ücreti ve Konaklama
Otele girişte verilecek yaka kartının, kongrenin tüm bilimsel ve sosyal aktiviteleri süresince takılması zorunludur. Kongreye paket program kapsamında katılım söz konusudur. Paket program 3 gece konaklamalı kongre katılımı için geçerlidir. Konaklama, 17 Kasım giriş ve 20 Kasım çıkış olmak üzere 3 (üç) geceliktir. Konaklamalı katılımda, kongre kayıt ücreti alınmayacaktır. Paket programa göre dernek üyelerimize ve diğer katılımcılara oda çeşidine göre uygulanacak günlük konaklama ücretleri aşağıdaki tabloda yer almaktadır. Erken kayıt yaptıracak katılımcılara avantaj sağlanmıştır. İki yetişkin yanında kalacak 0-6.99 yaş çocuklar ücretsiz, 7-11.99 yaş çocuklar %50 indirimlidir.

Oda Tipi ve Kayıt Dönemine Göre 3 Günlük Paket Konaklama Ücretleri (EURO olarak KDV dahil ):

Günübirlik katılmak isteyen katılımcılarımız için kongre katılım ücreti 150 €’dur. 

Alanımızda Yüksek Lisans – doktora yapmakta olan öğrencilerimiz derneğimize tüzük gereği üye olamamalarına rağmen kendilerinden dernek üyesi ücreti alınacaktır. Bildiri gönderen öğrencilerimiz ise ücreti ise yaklaşık %20 daha az ödeme yapabilecektir. Aşağıda gösterildiği şekilde düzenlenmiştir. Dekontla birlikte Yüksek Lisans-doktora yapmakta olduğuna dair belge ve bildiri gönderecekse bildiri metni dernek emailine gönderilmelidir.

Yüksek Lisans-Doktora Öğrencileri İçin Oda Tipi ve Kayıt Dönemine Göre Üç Günlük Paket Konaklama Ücretleri (EURO olarak KDV dahil ):

,

Paket Program Kapsamında Sunulacak Hizmetler:
Paket programda, “Her Şey Dahil” konsepti geçerli olacaktır.
Otele giriş 17 Kasım 2022 günü saat 14.00; çıkış ise 20 Kasım 2022 günü saat 12:00 olup odalar
en geç bu saatte teslim edilecektir. Çıkış günü 12:00’den sonra tesisi kullanmak isteyen katılımcılardan 16:00’ya kadar, tesis kullanım ücreti olarak kişi başı günlük 25.-Euro (öğle yemeği dahil) ekstra ücret alınacaktır. 16:00’ dan sonra tesiste kalan katılımcılardan yukarıda belirtilen konaklama ücretleri alınacaktır.
Tabloda verilen fiyatlara konaklama, kongre yaka kartı, kongre çantası, bilimsel oturumlara katılım ve çay-kahve ikramları dahildir.
İnternet; odalar ve tüm tesiste ücretsizdir.

3- Kongre-Otel Ücreti İçin Banka Bilgileri
FYN ORG. TUR. TİC. SAN. LTD. ŞTİ.
Özgün Koçar
İş Bankası Toptancı Hali – Antalya Şubesi Euro hesabı
IBAN: TR86 0006 4000 0026 2160 0521 20
Katılımcılar dekont bilgilerini hbbdernegi@gmail.com adresine de göndereceklerdir.
4- Kongre Dili
Kongre dili Türkçe ve İngilizcedir. Simultane tercüme sağlanacaktır.
Meslektaşlarımıza istekleri üzerine davet mektubu verilebilecektir.
5- Bildiriler
Bildiriler sözlü ve poster sunumu şeklinde olacaktır. Sözlü seçilen bildiriler için ayrılan süre 15 dakika olacaktır. Gönderilen bildiri metinleri bilimsel kurul tarafından değerlendirilerek sözlü veya poster sunum olmasına karar verilecektir.
Bildiri Metni Gönderme Adresi ve Son Tarihi:
Son tarih: 19 Eylül 2022; Adres: hbbdernegi@gmail.com
Bildiri değerlendirme sonuçlarının yazarlara iletilme tarihi: 10 Ekim 2022
Kongre ücretini yatırmayanların, bildiri metinleri kongre kitabında ve kongre web’te yer almayacaktır.

Bildiri Metni veya Özet Yazım Kuralları
Bildiri metinlerinin aşağıdaki hususlara dikkat edilerek hazırlanması gerekmektedir.

 1. Araştırma makalesi bildiriler tam metin olarak 5 sayfayı geçmeyecek ve Türkçe Özet, İngilizce Özet, Giriş, Materyal ve Metot, Bulgular, Tartışma ve Sonuç bölümlerini içerecek şekilde hazırlanmalıdır. Özet tarzında olanlar da aynı bölümleri içerecek şekilde hazırlanacak, fakat en az 1 sayfa olacaktır.
 2. Bildiri metinleri Microsoft Word (7.0 veya üzeri) programında Times New Roman ile tek aralıklı yazılmalı, konu başlığında 12 (koyu), yazar adları ve diğer bölümlerde 10 punto kullanılmalıdır. Sayfalarda soldan 4, sağdan 2, üstten 2,5 ve alttan 2 cm boşluk bırakılmalıdır.
 3. Başlık, kelime ilk harfleri büyük olarak ve 1 satır boşluk verilerek yazar adları unvan olmaksızın yazılmalıdır. Yazar adresleri, sayfa sonunda, 1,2,3 şeklinde numara ve her sayfada yeniden olacak şekilde seçilerek otomatik dip not olarak verilmelidir. Bildiriyi sunacak araştırmacının ismi altı çizilerek vurgulanmalıdır.
 4. Bildiri metinlerinde kaynak gösterilmesinde, Tübitak Veteriner Hayvancılık Dergisinde belirtilen esaslara (kullanılma sırasına göre numara verme) uyulmalıdır.
 5. Tablolar word programında otomatik tablo menüsü kullanılarak yapılmalıdır.
 6. Elektronik belgeler soyadı ve konu başlığı kısaltması şeklinde kaydedilerek yollanmalıdır (Örneğin yilmaz_enzim.doc)
 7. Bildirisi poster olarak seçilmiş olan araştırıcılar, posterlerini 70 cm genişlik X 100 cm yükseklik boyutlarını geçmeyecek şekilde ve poster sunum hazırlama esaslarına göre, 1-1,5 m’den okunabilecek uygun punto boyutlarında hazırlayarak kendilerine bildirilecek tarihte ve saatte panolarına asmış olmalıdırlar.

Sunum Olanakları
Kongre salonunda projektör ve bilgisayar bulunacaktır. Bildiri sunum materyali, sunuma ait oturumdan en az 1 saat öncesine kadar ilgili personele teslim edilmelidir.

6- Sergiler – Reklam ve Sponsorluk
Kongrede sponsorluk yapanlar destek miktarlarına göre derecelendirilerek, kongre elektronik kitabı ve program kitapçığında yer alacaklardır. Kongreye katılmak ve ürünlerini sergilemek isteyen sponsor firmalar için istekleri doğrultusunda kongre salonu fuayesinde stant alanı sağlanacaktır. Kongre sponsorluk detayları için kongre başkanlığına müracaat edilmelidir. Kongre kitabına reklam da kabul edilebilecektir.

7- Haberleşme

Kongre ile ilgili güncel bilgiler ve önemli duyurular, Hayvan Besleme Bilim Derneğinin web sayfasında www.hayvanbesleme.org.tr ve WhatsApp (HBB.dernek.üyeleri)’ta yer alacaktır.